Рецитатори родолюбци от нашето училище заеха призови места в Национален конкурс


Батак приюти в съботния майски ден десетки участници в Националния конкурс за рецитиране „От Батак съм, чичо“. 350 рецитатори от цялата страна се състезаваха чрез изпратен предварително клип за най-оригинално, въздействащо и прецизно рецитиране на творба, посветена на Батак – една от светините, с която свързваме Априлското въстание от 1876г. СУ „Васил Левски“ – Троян, получи признание за възпитаване в духа на родолюбието, като професионално жури класира на второ място в груповите рецитации Християна Христова от 12а клас в тандем с Мартин Христов от 10а клас, както и на трето място – Преслава Събчева от 10а клас в индивидуалното рецитиране във възрастова група 8.-12. клас. Рецитаторите получиха медалите, статуетките и юбилейните издания на Историческия музей в град Батак с непресторено вълнение. Двама от призьорите присъстваха лично на официалната церемония за награждаване, а Преслава Събчева прие наградата от учителя си по български език и литература – г-жа Радостка Петкова.
Дано повече родолюбиви българчета възпитава всяко семейство и учи всяко училище занапред, защото, както каза председателят на професионалното жури „ако съхраняваме корените си, стволовете на бъдещите поколения ще растат здраво стъпили на земята и гордо гледащи напред“.