Дискусия с ученици ,,Световно кафене“

На 18.05. в Туристическия информационен център група ученици (8. – 10. клас) заедно с училищния психолог – Гергана Зюмбилска, взеха участие в интересна и полезна дискусия на тема „Здравословен начин на живот“, с акцент върху здравословното хранене. 

Дискусията се проведе с участието на психолог, който успя да предразположи учениците и да създаде приятелска и спокойна атмосфера. Още в началото участниците се включиха в различни занимателни дейности и игри за опознаване, чрез които споделяха свои интереси, навици и идеи, свързани със здравословния начин на живот. 

По време на срещата бяха обсъдени теми като заплахите и предизвикателствата, пред които са изправени съвременните ученици, ползите от здравословното хранене, както и значението на физическата активност и добрия дневен режим. Учениците активно участваха в разговора и споделяха лични примери от ежедневието си.

В края на дискусията участниците бяха разделени на екипи и получиха задача да изготвят план за здравословна програма в училище. Всеки екип показаха креативност, отговорност и желание да допринесат за по-здравословна училищна среда.

Събитието премина с много положителни емоции и остави у всички участници усещане за мотивация и вдъхновение.